למה לא משנים חוקי משחק באמצע

בית פורומים הפורום למה לא משנים חוקי משחק באמצע

• הנושא הזה ריק.
מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #34780 הגב
    קנאי שרוצה לעצור את השיוך
    אורח

עלתה הצעה יפה מצד מספר חברים

מבחינתם זוהה חוסר שיווין בתהליך שכבר הצבענו על כללי המשחק בו והם מצאו לנכון להעלות לדיון את הנושא

חלקם שייכים אפילו לקבוצה דומה שהתמזל מזלם והם נכנסו לקבוצה לפני תאריך קובע כלשהו

רק מה שאותם חברים לא לוקחים בחשבון הוא שיש עוד כמה וכמה קבוצות וכל קבוצה יכולה לקום ולבקש ממחר לדון ולשנות את כללי המשחק

לדוגמא

מנגנון האיזונים לא יעבוד טוב

אז בואו נפתח שנית את כללי המשחק ונדבר על שיוך הוני

שיוך שיבטיח מנגנון איזונים נכון יותר ויאפשר לדון יותר בקלות על דינה של כל קבוצה

בסוך הדיון בהצעה שכזו הוא רק על סכום הכסף שכל אחד מוריש… הרבה יותר קל מתור לבחירת דירות

בואו בכלל כל אחד יעלה רעיון אחר… התחרות היא לשכנע כ 100 חברים אחרים ובזה להביא דיון לאסיפה שיגיע להצבעה בקלפי

אגב…וראינו זאת בהפרטה … ניתן להכין מספר גרסאות ולכתוש את הציבור באסיפות והצבעות בקלפי

ואם משהו יעבור בטעות… מיד נמציא עוד טיעון שיסתור את הטיעון הקודם…

ותחשבו על זה

#34788 הגב
    שיוך הוני
    אורח

ההצעה למעלה ממש לא הזויה

לטעמי היא אפילו עשויה למנוע המון מחלוקות שיתחילו לעלות

הרי למה שמישהו בן 80 יסכים לשיוך דירה מיושנת ובלויה כשהצעירים שעברו לשכונת המתלה הם אלו שהרוויחו בגדול

אז השארת מנגנון הדיור כמות שהוא היום ומנגד החלטה על גובה התשלום ליורשים יאפשר לפתור המון מחלוקות בצורה מהירה

לא יודע עד כמה הכותב/ת רציני/ת או לא

אבל אני אתך

#34789 הגב
    כל אחד צריך לקבל את מה שעבד בשבילו כל השנים
    אורח

לכל החברים המבוגרים שגרים בתנאים גרועים בהרבה מדיירי שכונת המשתלה לדורותיה

מכיוון שהצעירים לא יוותרו על הדו משפחתיים שלהם עם השטח מסביב אז בואו נתאגד ונדרוש שעד שלא יבהירו לנו מה בדיוק מנגנון האיזונים התהליך יוקפא

מגיע לנו על כל מה שהשקענו כל השנים ואין שום סיבה שנוותר לצעירים

אחרי שכולם יחתמו מול הקיבוץ והמנהל יגידו לנו שזה כבר מאוחר מדי

כמו כן אין כל סיבה שלא נתחיל כבר לקבל פרמיה חודשית על חשבון האיזונים כדי שנספיק גם להנות מהכסף

#34795 הגב
    אורח
    אורח

זוהי דמוקרטיה קיבוץ יגורית והרוב יקבע, על מנת לשנות את החוברת יצטרכו רוב מיוחד של 2/3, ואם כמות כזו של חברים יצביעו בעד השינוי זה אומר שהייתה טעות שראוי לתקן, בסוף מדובר על זכויות הורשה ויש פה משפחות שילדיהם יקבלו כפול וימנעו בכך קליטה של בנים/משפחות נוספות, ניתן למצוא לגרושים פתרון דיור בלי לפגוע בכמות החלקות. בכל העולם חוץ מהממש עשירים אחד מהמתגרשים ”יורד” לדירה קטנה יותר מהבית המשותף, רק ביגור פינקו גרושים על חשבון משפחות צעירות ורווקים כל השנים ועכשיו הגמילה מההרגל הזה היא קשה, וזו האמת לאמיתה חברים…

#34804 הגב
    אורח
    אורח

כינוס האסיפה היה טעות. והחתימות הושגו בהטעיה והעלמת מידע. זו עבירה בפני עצמה. מחר יאספו 80 חתימות לדון מחדש בקבלתה לחברות של ק  למשל, זה הגיוני?

#34821 הגב
    אורח
    אורח

אפשר גם להתפשר ולתת לגרושים שהם חברים כשרים מהמניין לשייך אבל מתחתית הרשימה.
    אחרי שנים של העדפת גרושים על פני רווקים ומשפחות צעירות אז לתת להן לבחור קודם את החלקות,
    ולגרושים שילדיהם כבר בבית קבע אחד ומסודרים, לתת לבחור אחרונים.
    האם זה לא ערכי ומוסרי והגיוני לחברה קיבוצית?

#34839 הגב
    לא מזדהה
    אורח

נטפלתם לקבוצה. מחר תהיה קבוצה אחרת.. אני די בוגר ערך הדירה שלי קטן בהרבה מהוילות בבריכה של הצעירים…השאלה שלי נכון היתה התכנות באמת כלכלית חצי מהאנשים שם במת יוכלו להחזיק את הבתים כלכלית.

על איזה שוויון קיבוצי מדברים…שוויון קיבוצי אף פעם לא היה ולא אהיה….לא הכניסו קבוצה שלמה קרנות השתלמות

#34840 הגב
    בוגר
    אורח

שוויון קיבוצי אף פעם לא היה ולא אהיה….לא הכניסו קבוצה שלמה קרנות השתלמות….הבנייה בבריכה וילות לצעירים.הם בככלל יוכלו להחזיק שם את הבתים.לשלם על הבתים….ואני בוגר בבית ישן " השיוך שלי…איפה השוויון

#34845 הגב
    צעיר
    אורח

רוב הצעירים יודעים להתנהל כלכלית, לקחת משכנתא/הלוואה, נמצאים בעמדות ניהול,דוקטורים,אנשי היי-טק ועוד. אל תדאג להם. ואתה ביתך שווה פחות אך גם תשייך אותו בשבריר קטן של העלות לעומת צעירים אלו וגם יגור בנתה לך את ביתך ולכן תוכל להוריש וילדיך יוכלו להרוויח הרבה לעומת השקעה של קטנה יחסית. ולגבי קרנות ההשתלמות, נו רק חסר לנו שיש גם גרוש/ה בקבוצה הזאת ואז בכלל יהיה פה שמח…

#34846 הגב
    גם אדם בוגר/ת
    אורח

כל מילה נכונה לנו למבוגרים מה יש דירות לול קטנות…אל מה צועקים..מליונים עכשיו תעלה הבניה בבריכה..אני צופה שהרבה צעירים לא יוכלו פשוט לא יוכלו לכלכל את עצמם שם…יכלו לבנות 2 שכונות יותר קטנות וצנועות בכסף זה.חשיבה עקומה ממש עקומה.ממש כואב הלב. חכו ותראו שצדקתי בקשר לבניה בבריכה….

#34847 הגב
    חבר טרי
    אורח

שני הצדדים יצטרכו להיפגש, באמצעות הנציגים הכי טובים שיש להם לעניין. פחות צודקים, יותר ענייניים וחכמים, יודעי מציאות רחבה ופרקטיים.
    כל צד יצטרך להכיר בהתנהלויות הפחות טובות שלו, ככאלה. ההתעוררות המאוחרת, האיומים המוגזמים, צרות העין, חוסר תום הלב וכו'.
    כל צד יצטרך לראות את האחר, להתפשר, לסגת לעומק, גם בנקודות כואבות. גם לעמדות שלא האמין שיגיע אליהן. הכל על השולחן.
    אלטרנטיבה אפשרית – הצעה קיצונית שתעבור את האסיפה, לא בטוח שאת המציאות.

#34848 הגב
    חושבים חושבים
    אורח

האם באמת ההתכנות הכלכלית בבריכה היא ראלית…כי לפי מה ששמענו היום לא מבינים איך חלק מהמשפחות ישרדו שם… בסוף גם זה יכול על כולנו…

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־למה לא משנים חוקי משחק באמצע
פרטים: